Pensionärshemmet Hagaro

Tolarivägen 2
00400 Helsingfors
Norra Haga

 

Hagaro på kartan

Kontakt

Vid brådskande ärenden angående vården, vänligen ring den ansvariga sjukskötaren tfn 050-5724217

Verksamhetsledare

Carola Aspholm-Backman, anträffbar må-fre kl 9-15
tfn 050-5724216
e-post: carola.aspholm-backman@hagaro.net

 

Personalansvarig

Martina Meller, moderskapsledig till 31.5.2022

Annika Granqvist, tf.personalansvarig (anträffbar må-tors kl 9-15)
tfn 040-809 8428
e-post: annika.granqvist@hagaro.net 

 

Vårdansvarig

Ulrika Virtanen, anträffbar må-fre kl 9-15
tfn 050-5724217
e-post: ulrika.virtanen@hagaro.net

 

Socionom

Sabina Selén, anträffbar må-fre kl 8-14
tfn 050-3649906
e-post: sabina.selen@hagaro.net 

Linda Lehtinen, anträffbar må-fre kl 8-14
tfn 040-8098439
e-post: linda.lehtinen@hagaro.net 

 

Husmor

Maria Lemmetty

tfn 09-47368155

e-post: maria.lemmetty@hagaro.net

--------------------------------------------------------

Administrativ sekreterare

Pia Lindgren, må-to 9-12 kanslitid

tfn 09-47368154 eller 040-809 8406
e-post: pia.lindgren@hagaro.net

 

Social- patientombud

Anna Holmström

tfn. 09-310 43355